Menu

Zegarki szwajcarskie Glycine

Ekskluzywne zegarki Glycine to wyjątkowe i niepowtarzalne, owiane legendą czasomierze, które zrodziły się z pasji tworzenia oraz dbałości o każdy detal. Nie każdy szwajcarski zegarek jest w stanie zaoferować tyle, co modele Glycine. One, będąc pionierem zegarków 24 godzinnych i wskazujących czas w wielu strefach czasowych jednocześnie nie ulegają globalizacji wzornictwa i stale odkrywają przed nami nowe sposoby rozumienia czasu. Te wyjątkowe markowe zegarki z pewnością okażą się doskonałym uzupełnieniem codziennego wizerunku nie tylko w stylistyce lotniczej i militarnej ale także nurkowej i klasycznej.

AIRMAN

„Airman” to flagowa linia czasomierzy marki Glycine. Koncepcja zegarka narodziła się w 1953 roku na pokładzie samolotu DC4, lecącego z Bangkoku w Tajlandii do Kalkuty w Indiach. Tak niezwykłe miejsce (pokład przemieszczającego się aeroplanu) okazało się idealnym studiem projektowym. Samymi zaś projektantami „Airmana” byli piloci owego DC4 oraz Sam Glur, ówczesny dyrektor sprzedaży Glycine. Kiedy samolot dotarł do celu, reprezentant marki sporządzone notatki ubrał w formę listu i wysłał go do głównej siedziby Glycine w Szwajcarii. Kluczowe elementy zegarka miał stanowić automatyczny mechanizm, 24-godzinne wskazanie czasu, druga strefa czasowa oraz indeksy pokryte luminową zapewniającą ich świecenie w ciemnościach. W niektórych modelach zastosowano innowacyjny system „stop sekundy” zwany „hack system” służący do dokładnego ustawiania czasu. „Airman” szybko zdobył uznanie pilotów i pasjonatów zegarmistrzostwa na całym świecie. Następnie w latach 50. i 60. XX wieku jego funkcjonalność doceniła armia amerykańska (US Air Force). Innowacyjne zegarki stworzone przez Glycine na swoich nadgarstkach nosili żołnierze podczas wojny w Wietnamie. Największymi zaletami „Airmana” było umożliwienie odczytu czasu lokalnego oraz odczyt czasu światowego, co było związane z coraz większą popularnością podroży lotniczych. Ponadto charakterystyczną cechą zegarka była również siatkowana jedna z koronek, dla odróżnienia jej w ciemnościach. Producent zadbał, aby do produkcji czasomierza zostały wykorzystane najwyższej jakości materiały. Do najważniejszych należy zaliczyć stalowe koperty chroniące precyzyjne szwajcarskie mechanizmy wprawiające w ruch wskazówki poruszające się po tarczy osłoniętej szafirowy szkłem. Połączenie ponadprzeciętnej funkcjonalności z jakością wykonania sprawiło, że „Airman” odbył podróż w kosmos. W 1965 roku astronauta Charles (Pete) Conrad zabrał jeden model w lot na orbitę w programie Gemini 5, a następnie w misję Apollo 12, które miała miejsce w 1969 roku. Nieustannie wzrastająca popularność „Airmana” sprawiła, że zegarek stał się przedmiotem kultowym. Unikatowych egzemplarzy poszukuje coraz większa liczba kolekcjonerów i miłośników zegarmistrzostwa. Obecnie czasomierze wchodzące w skład kolekcji należą do 6 generacji, w których wystąpiło aż 30 wersji. Począwszy od 1953 roku miarą sukcesu kolekcji „Airman” jest jej stała obecność w ofercie produktowej marki. Każdego dnia wybitni zegarmistrzowie i designerzy skupieni w pracowniach Glycine pracują nad kolejnymi modelami, które będą charakteryzowały się jeszcze większą jakością, funkcjonalnością i niezawodnością.


BIENNE 1914


CLASSICS

Kolekcja „Classic” została stworzona dla ludzi sukcesu. Design czasomierzy jest efektem inspiracji modelami Glycine z lat 50. ubiegłego wieku. Wykonane z najwyższej jakości materiałów zegarki kryją w swoich wnętrzach precyzyjne szwajcarskie mechanizmy automatyczne i kwarcowe. Odwołanie do tradycji sztuki zegarmistrzostwa w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi zadowoli nawet najbardziej wybrednych miłośników czasomierzy. Designerzy pracujący na sukces marki, aby sprostać wymaganiom potencjalnych klientów postanowili zachować czasomierze w różnych wariantach kolorystycznych. Decyzja o takim posunięciu spotkała się z dużym uznaniem klienteli. Każda osoba decydująca się na czasomierza z linii „Classic” może szybko wybrać wersję idealnie uzupełniającą strój, a przy tym stanie się posiadaczem pełnowartościowego i funkcjonalnego zegarka wysokiej klasy. Czasomierze są dedykowane mężczyznom, jak i kobietom. W zależności od upodobań występują na cielęcych skórzanych paskach bądź meshowych bransoletach. Zegarki wchodzące w skład kolekcji „Classic” posiadają tarcze ze szlifem słonecznym, który zapewnia im jeszcze bardziej ekskluzywny wygląd. Ponadto tarcze są chronione odpornym na zarysowania szafirowym szkłem. Imponująco prezentuje się także transparentny dekiel koperty. Producent dookoła niego zamieścił najważniejsze informacje o czasomierzu. Natomiast środek jest przeźroczysty. Dzięki temu posiadacz w każdej chwili będzie mógł zobaczyć pracę mechanizmu, czyli prawdziwy kunszt mikro-mechaniki doskonalony latami przez wybitnych zegarmistrzów w pracowniach Glycine.


COMBAT

Zaprezentowanie kolekcji czasomierzy „Combat” datuje się na wczesne lata 60. XX wieku. Obecnie nazwą kolekcji sygnowanych jest kilka linii. Pierwszą z nich jest „Combat 6”. Zegarki charakteryzują się niezwykle eleganckim wzornictwem zachowanym w militarnym stylu. Glycine do produkcji zegarków wykorzystało najwyższej jakości materiały, co zapewnia trwałość i niezawodność na długie lata. Satynowe polerowane wykończenia, możliwość wyboru pomiędzy mineralnym bądź szafirowym wypukłym szkłem chroniącym tarczę, na którą zostały nałożone wskazówki z niklu wypełnionego superluminową oraz wprawiające je w ruch precyzyjne szwajcarskie mechanizmy sprawiły, że linia „Combat 6” zyskała popularność wśród pasjonatów sztuki zegarmistrzostwa na całym świecie. Modele, których średnica tarczy liczy 43 milimetry, przeznaczone są do użytku przez mężczyzn. Natomiast kobiety zakładają na swoje nadgarstki mniejsze wersje tych zegarków o średnicy tarczy liczącej 36 milimetrów. Duże zainteresowanie kolekcją szybko doprowadziło do jej rozszerzenia o linię „Combat 7”. W tym przypadku producent również zachował wysoki standard, aby czasomierze spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. „Combat 7” cechuje się wyrafinowanym designem doprawionym wieloma imponującymi szczegółami.


Combat SUB 46


Combat SUB Vintage


F 104 automatic - special 100th Anniversary set


F 104 automatic 40mm


F 104 automatic 48mm


F 104 pocketwatch


INCURSORE

Słowo „incursore” znaczy „intruz”. Producent nie mógł wymyślić trafniejszej nazwy dla tej kolekcji. Zegarki wchodzące w skład linii dosłownie wtargnęły do świata zegarmistrzostwa. Zachowane w minimalistycznej koncepcji niemal od razu zostały uznane przez znawców rzemiosła za jedną z najbardziej wyrazistych linii, jakie kiedykolwiek powstały. Czasomierze opatrzone nazwą „Incursore” chętnie zakładają na swoje nadgarstki reprezentanci służb mundurowych oraz osoby cywilne. Przejrzyste tarcze liczą od 44 do 46 milimetrów średnicy. Chroni je szafirowe szkło, dzięki czemu sprawdzają się w każdej sytuacji. Wykorzystane do produkcji zegarków najwyższej jakości materiały sprawiają, że „Intruzi” zachowują elegancki wygląd przez długie lata. Konstruktorzy w porozumieniu z designerami postanowili zadbać o maksymalne zróżnicowane kolekcji. W efekcie interesanci mogą dobrać czasomierz wedle swoich upodobań pod względem materiałów, które zostały wykorzystane do jego produkcji. Rozwiązań technologicznych, czyli napędzającego go mechanizmu. Funkcjonalności wiążącej się z ilością i rozmieszczeniem poszczególnych funkcji na tarczy. Wersji kolorystycznej kopert, tarcz oraz mocowań, do których zalicza się skórzane paski i stalowe bransolety. Ponadto zegarmistrzowie skupieni w pracowniach przedsiębiorstwa dołożyli wszelkich starań, aby czasomierze tworzące kolekcję charakteryzowały się wysoką klasą szczelności. Natomiast designerzy zadbali, aby zegarki uzupełniały przeźroczyste dekle, dzięki czemu posiadacze „Intruza” mogą zobaczyć, jak w ich egzemplarzu wygląda i pracuje mechanizm. Zatem linia „Incursore” skupia w sobie zegarki wyjątkowe, ponieważ charakteryzują się one minimalizmem, ale są też stylowymi czasomierzami spełniającymi wszelkie nowoczesne kryteria przemysłowego wzornictwa.


KMU 48


KMU 48 Limited Edition Big Second 9 hours


Lagunare automatic L1000


Wydarzenia


Kontakt z nami


Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.

Nie, dziękuję