Menu

FAQ

Co oznacza gwarancja międzynarodowa na terenie Polski
Tylko zakup u autoryzowanych sprzedawców (lista znajduje się w zakładce sklepy i serwis) zapewnia 24 miesięczną gwarancję na zegarki realizowaną na terenie Polski.  Gwarancja międzynarodowa  honorowana jest w Polace tylko w przypadku tranzytu i pod warunkiem, że jest  sygnowana przez autoryzowanego sprzedawcę z innego kraju. Mogą z niej skorzystać także osoby rezydujące w Polsce.

Czym różnią się Airmany GMT, GA i „purist”
Większość Airmanów występuje w wersji GMT i „purist”. Model Base 22 także w wersji GA.
1. GMT – to wersja Airmana, który pokazuje czas w trzech strefach czasowych niezależnie. Za pierwszy czas odpowiada główna wskazówka godzinowa pracująca w systemie 12 godzinnym. Drugi czas wskazuje wskazówka GMT (zazwyczaj czerwona lub biała) pracująca w systemie 24 godzinnym. Korzysta ona z 24 godzinnej podziałki tarczy zegarka. Trzeci czas odczytujemy za pomocą wskazówki GMT , lecz nie z tarczy, a z obrotowego pierścienia, który ustawiamy odpowiednio do właściwej strefy czasowej.
2. GA – to wersja która pracuje podobnie jak wersja GMT. Różnica polega tylko na tym, że niebieska, mocno wyróżniona wskazówka pracuje w systemie 12 godzinnym, zaś standardowa wskazówka pokazuje czas w trybie 24 godzinnym.
3. „Purist” – to określenie zegarka, który pokazuje czas tylko w systemie 24 godzinnym, czyli w którym wskazówka godzinowa obraca się tylko raz w ciągu doby. Zegarek taki pokazuje czas w dwóch strefach czasowych, z których jedną odczytujemy na obrotowym pierścieniu.

Co to znaczy zegarek „purist” ?
„Purist” to określenie zegarka, który pokazuje czas w systemie 24 godzinnym, czyli w którym wskazówka godzinowa obraca się tylko raz w ciągu doby. Nie ma godziny 12 w południe i 12 o północy, lecz 12-sta i 24-ta.

Co to znaczy, że zegarek jest automatyczny?
Automat  to zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem. Ruch ręki w czasie noszenia zegarka na ręku wprowadza w ruch wahnik, który  naciąga sprężynę zegarka

Co oznaczają poszczególne klasy wodoodporności ?
1. 30m, 3ATM, 3BAR, 100 feet – podstawowy zakres wodoszczelności zegarka, pozwalający na mycie w nim rąk, zachlapanie lub używanie go podczas deszczu;
2. 50m, 5ATM, 5BAR, 150 feet – zegarek o takiej wodoszczelności można zanurzać w wodzie, łowić w nim ryby;
3. 100m, 10ATM, 10BAR, 330 feet – w zegarku takim można uprawiać większość sportów wodnych, pływać oraz nurkować przy powierzchni;
4. 200m, 20ATM, 20BAR, 660 feet – profesjonalnie przygotowany zegarek do uprawiania sportów wodnych;
5.  od 300m – w zegarku takim dozwolone jest nurkowanie z akwalungiem (zegarek zgodny ze standardem ISO 6425).

Wydarzenia


Kontakt z nami


Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.

Nie, dziękuję