Menu
31 lipca 2017

Zegarek na 100-lecie Polskich Sił Powietrznych – Glycine Combat Polish Air Force

 W hołdzie dla Polskich Sił Powietrznych, których początek datuje się na 1918 rok, powstaje limitowany do 100 sztuk model Glycine. Ta szwajcarska firma wytwarza czasomierze nieprzerwanie od 1914 roku, a z lotnictwem jest związana od ponad 6 dekad.

Nie ma chyba osoby, która za młodu nie marzyłaby o lataniu. Marzenia takie przekładają się z kolei na popularność zegarków typu pilot. I choć w ofercie ma je niemal każdy, duży branżowy gracz, to mało który z nich zdecydowałby się na stworzenie limitowanej wersji przeznaczonej na polski rynek. Wyzwanie podjęła firma Glycine, a bodźcem było przypadające na 2018 rok 100-lecie Polskich Sił Powietrznych.

Polskie Siły Powietrzne to – obok Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych i Wojsk Obrony Terytorialnej – jeden z rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ich zadaniem jest zapewnienie w trakcie walk przewagi w powietrzu oraz wspieranie np. wojsk lądowych. Początki Sił Powietrznych datuje się na listopad 1918 roku. Prekursorem PSP były siły powietrzne Błękitnej Armii podczas I wojny światowej, które do 1 lipca 2004 roku nosiły nazwę Wojska Lotnicze i Obrony Powietrznej, WLOP, które z kolei utworzono 1 lipca 1990 roku przez połączenie dwóch rodzajów sił zbrojnych: Wojsk Lotniczych i Wojsk Obrony Powietrznej Kraju.

Siły Powietrzne zaczęto tworzyć w listopadzie 1918 roku. Początkowo opierały się one na maszynach zdobycznych lub pozostawionych przez armie niemieckich i austriackich zaborców. Od 1919 roku kupowano samoloty za granicą. W wyniku tego w 1920 roku Siły Powietrzne posiadały mieszankę samolotów brytyjskich, francuskich, niemieckich, austriackich i włoskich z okresu I wojny światowej.

Znakiem rozpoznawczym Lotnictwa Polskiego jest biało-czerwona szachownica, która po raz pierwszy pojawiła się na samolotach jako godło osobiste pilota porucznika Stefana Steca, latającego w lotnictwie austriackim, a następnie polskim. Miała wówczas cztery pola, bez obwódek. Tak oznakowanym samolotem Stec przyleciał 15 listopada 1918 z meldunkiem z oblężonego Lwowa do Warszawy. Dowódca lotnictwa, ppłk Hipolit Łossowski uznał wówczas, że szachownica spełnia wszystkie kryteria, jakie powinien mieć znak przynależności państwowej: jest oryginalna, ma polskie barwy i łatwo można ją namalować na skrzydłach i kadłubie. Mimo, że szachownica zmieniała nieznacznie swój wygląd, producent, za wskazaniem MONu, zdecydował się zastosować na deklu zegarka właśnie tę pierwszą historyczną szachownicę. Jej najnowsza odsłona zastrzeżona jest tylko dla Sił Powietrznych RP.

Ponieważ zegarek limitowany będzie w ilości 100 szt, zapisów i rezerwacji zegarków można dokonywać pod adresem mailowym w salonach i e-sklepach z listy:
http://www.glycine.pl/sklepy.html  lub pod adresem mailowym glycine@glycine.pl

Pierwsza partia zegarków dostępna będzie prawdopodobnie już w grudniu 2017r.

Zmiany w stosunku do próbki: grawer limitacji z boku koperty.
Zegarek dostarczany będzie na pasku nato z dodatkowym paskiem skórzanym, narzędziem do zmiany paska oraz certyfikatem okolicznościowym. Całość spakowana będzie w skrzyni po amunicji, której wnętrze będzie przystosowane na potrzeby zegarka i dodatkowych gadżetów. Cena zegarka wynosi 4500zł

Cechy zegarka:
– Styl: męski, wojskowy, klasyczny,
– Mechanizm : automatyczny Cal. No GL 224,
– Rezerwa chodu: 38h,
– Dekiel: stalowy, dedykowany.
– Koperta: ze stali szlachetnej L316 polerowanej i szczotkowanej,
– Kształt koperty: okrągła,
– Średnica koperty: 43mm,
– Grubość koperty: 11,70mm,
– Klasa wodoszczelności: WR 5ATM,
– Tarcza: matowa czarna,
– Indeksy: cyfry arabskie, znaczniki wypełnione Super-LumiNovą®,
– Szkło: szafirowe mocno wypukłe z wewnętrznym potrójnym (nałożone 3 warstwy) antyrefleksem,
– Wskazówki: matowe z Super-LumiNova®,
– Data: okienku,
– Pasek: dedykowany oliwkowy nato plus brązowy skórzany,
– Rozmiar paska: 22mm w uszach/22 mm przy zapięciu,
– Zapięcie: sygnowana klamra,
– Gwarancja 24 miesiące, certyfikat.
– Opakowanie: skrzynia po amunicji, certyfikat, narzędzie do zmiany paska.

Więcej zdjęć i informacji na stronie naszego patrona medialnego:

https://ch24.pl/glycine-combat-polish-air-force-zegarek-na-100-lecie-polskich-sil-powietrznych/

Wydarzenia


Kontakt z nami


Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.

Nie, dziękuję