Menu

Glycine Airman Forever

Historia modelu rozpoczyna się w 1953 roku, kiedy zadebiutował AIRMAN I – zegarek, który stał się legendą. Design zegarka oraz własności użytkowe były projektowane w ścisłej kooperacji z pilotami cywilnymi i wojskowymi. Niewątpliwe linia AIRMAN dała Glycine status pioniera w produkcji zegarków Word Time. Modele AIRMANA nigdy nie wyszły z oferty Glycine nawet w czasach dominacji mechanizmów kwarcowych. Opracowano wówczas dwa modele AIRMANA z kwarcowym mechanizmem ETA, które odniosły sukces w USA i Japonii, gdzie zapotrzebowanie na zegarki Word Time nie przemija. Rok 1998 przyniósł długo oczekiwane odrodzenie – opracowano model AIRMAN 2000 ref. 3764 wykorzystujący mechanizm ETA 2893-2. Glycine zaoferowało zegarek z trzema niezależnymi strefami czasowymi, unikalny wśród zegarków 24h. Następnego roku AIRMAN został powiększony do 46 mm i wyposażony w blokadę obrotowego bezela.
Na targach w Bazylei 2002 Glycine zaoferował model AIRMAN 7 – zegarek z trzema niezależnymi automatycznymi mechanizmami pokazującymi jednocześnie czas w czterech strefach czasowych na trzech niezależnych tarczach. Potężny rozmiar 53 mm oraz szafirowy dekiel pozwalały podziwiać pracę mechanizmów. W odpowiedzi na potrzebę rynku opracowano także replikę AIRMANA z lat ’50 pod nazwą AIRMAN 8 ref. 3831, ETA 2893-2.

W roku 2004 wdrożono model AIRMAN 9 , ref. 3840, ETA 7754, który łączył zalety Word Time i chronografu.
Rok 2005 przyniósł kolejną ewolucję w 50 – letniej historii – Glycine zaoferowała limitowaną serię AIRMAN 7 Ref. 3845, ETA 2893-2 w 18 k złotej kopercie.
Na targach w Bazylei w 2006 przedstawiono nową edycję modelu SST – AIRMAN SST D24 umożliwiający odczyt trzech opcjonalnych 24h stref czasowych. Kolejne targi to kolejne odsłony nowych Airmanów z zachowanie starego DNA.

Obecnie Glycine posiada ugruntowaną pozycję co w powiązaniu z światową siecią dystrybucji pozwala firmie na spokojny i zrównoważony rozwój. Filozofią Glycine jest oferowanie znakomitej jakości za rozsądną cenę.

Wydarzenia


Kontakt z nami


Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.

Nie, dziękuję