Menu
4 sierpnia 2017

Poznań Open z Glycine

 Poznań Open to męski turniej tenisowy rozgrywany w Poznaniu na kortach ziemnych klubu T.S. Olimpia. Impreza zaliczana jest do cyklu ATP Challenger Tour z pulą nagród 64 000 euro. Dyrektorem turnieju jest Krzysztof Jordan. W turnieju głównym rywalizuje 32 graczy, w tym czwórka z dzikimi kartami oraz czwórka wyłoniona w turnieju eliminacyjnym spośród również 32 tenisistów. W turnieju deblowym gra 16 par.

Turniej jest kontynuacją rozgrywanego w latach 1992-2000 challengera Polish Open. Od 2004 roku turniej nosił nazwę Porsche Open a od 2012 Poznań Open.
W tym roku jednym ze sponsorów imprezy była firma Glycine. Turniej odbył się w dniach 15-17 lipca a wśród uczestników zaprezentowało się aż seściu Polaków, w tym Jerzy Janowicz.
W przerywanym z powodu opadów deszczu finale, Aleksiej Watutin pokonał Argentyńczyka Guido Andreozziego w trzech setach. To na chwilę obecną życiowy sukces 24-letniego Rosjanina z Wołgogradu.  Przed finałem próżno było wskazać zdecydowanego zwycięzcę tej potyczki. Głosy ekspertów były podzielone a każdy z tenisistów miał po swojej stronie argumenty. Niezwykle emocjonujący finał należał to tych z gatunku dreszczowców i pomimo kilku piłek meczowych dla Argentyńczyka, skończył się jego porażką 6:2, 10-12, 3:6.

Zwycięzca, oprócz puli przewidzianej dla zwycięzcy odebrał zegarek Glycine Combat SUB.
Zegarek Glycine Combat SUB stanowił także nagrodę Fair Play Poznan Open 2017, którą otrzymał niemiecki tenisista Florian Mayer. Decyzję o przyznaniu tego wyróżnienia podjęła Kapituła Konkursu w składzie JM Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, Dyrektor Turnieju Krzysztof Jordan i Wojciech Fibak.

Wydarzenia


Kontakt z nami


Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.

Nie, dziękuję